  • C3225X7R2J683K200AE
C3225X7R2J683K200AE
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7R2J683K200AE
HK JDW NO:
769-C3225X7R2J683K200AE
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 0.068μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 22
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7R2J683K200AE
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm
  • Thickness
    2.3114mm