  • C3225X6S1E106K250AC
C3225X6S1E106K250AC
advertisement
Manufacturer No:
C3225X6S1E106K250AC
HK JDW NO:
769-C3225X6S1E106K250AC
Description:
C 10μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 14976
Step5Bar-code shipping tag
C3225X6S1E106K250AC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm