  • C3225X5R1E226M250AC
C3225X5R1E226M250AC
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R1E226M250AC
HK JDW NO:
769-C3225X5R1E226M250AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11698
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R1E226M250AC
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%