  • C3225C0G3A103J250AC
C3225C0G3A103J250AC
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G3A103J250AC
HK JDW NO:
769-C3225C0G3A103J250AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3225C0G3A103J250AC Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C3225C0G3A103J250AC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
C3225C0G3A103J250AC Applications
There are a lot of TDK Corporation C3225C0G3A103J250AC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G3A103J250AC
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm