  • C3216Y5V1H105ZT
C3216Y5V1H105ZT
advertisement
Manufacturer No:
C3216Y5V1H105ZT
HK JDW NO:
769-C3216Y5V1H105ZT
Package:
1206
Datasheet:
C3216Y5V1H105ZT
Description:
1μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 2832
Step5Bar-code shipping tag
C3216Y5V1H105ZT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    80%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm