  • C3216X7R1E224KT
C3216X7R1E224KT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1E224KT
HK JDW NO:
769-C3216X7R1E224KT
Package:
C
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations C
Quantity:
In Stock : 15333
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1E224KT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    C
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
    Yes
  • Size Code
  • Voltage
    25V
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm