  • C3216X7R1C106MT
C3216X7R1C106MT
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1C106MT
HK JDW NO:
769-C3216X7R1C106MT
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 4666
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1C106MT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm