  • C3216X5R0J106K/0.85
C3216X5R0J106K/0.85
advertisement
Manufacturer No:
C3216X5R0J106K/0.85
HK JDW NO:
769-C3216X5R0J106K/0.85
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 12834
Step5Bar-code shipping tag
C3216X5R0J106K/0.85
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    0.85mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    939.8μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%