  • C3216C0G2J331K060AA
C3216C0G2J331K060AA
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G2J331K060AA
HK JDW NO:
769-C3216C0G2J331K060AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3216C0G2J331K060AA Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C3216C0G2J331K060AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
C3216C0G2J331K060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation C3216C0G2J331K060AA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G2J331K060AA
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    762μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    0.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm