  • C3216C0G2A103JT
C3216C0G2A103JT
advertisement
Manufacturer No:
C3216C0G2A103JT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3216C0G2A103JT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 15757
Step5Bar-code shipping tag
C3216C0G2A103JT
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm