  • C320C472K1G5HA
C320C472K1G5HA
advertisement
Manufacturer No:
C320C472K1G5HA
HK JDW NO:
417-C320C472K1G5HA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C472K1G5HA
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm