  • C320C391JCG5TA7303
C320C391JCG5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C320C391JCG5TA7303
HK JDW NO:
417-C320C391JCG5TA7303
Description:
390pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C320C391JCG5TA7303
    Select All
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    WIRE
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    2020
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm