  • C316C221K5R5TATR
C316C221K5R5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C316C221K5R5TATR
HK JDW NO:
417-C316C221K5R5TATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C316C221K5R5TATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.81mm