  • C316C180J2G5HA7301
C316C180J2G5HA7301
advertisement
Manufacturer No:
C316C180J2G5HA7301
HK JDW NO:
417-C316C180J2G5HA7301
Description:
18pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C316C180J2G5HA7301
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Height
    5.84mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm