  • C315C162G2G5TA
C315C162G2G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C315C162G2G5TA
HK JDW NO:
417-C315C162G2G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 1600pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C162G2G5TA
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1600pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.183 4.66mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C