  • C3121.18.86
C3121.18.86
advertisement
Manufacturer No:
C3121.18.86
HK JDW NO:
336-C3121.18.86
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3121.18.86
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    0°C~75°C
  • Feature
    Rip Cord
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Natural
  • Number of Conductors
    6
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    150V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Natural
  • Conductor Strand
    7/26
  • Usage
    Communication, Control
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.216 (5.49mm)
  • Insulation Diameter
    5.4864 mm
  • Conductor Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Length
    500.0' 152.4m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0150 0.381mm
  • Insulation Thickness
    381μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    ASTM B-3
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000