  • C277LCB5400AE0J
C277LCB5400AE0J
advertisement
Manufacturer No:
C277LCB5400AE0J
HK JDW NO:
417-C277LCB5400AE0J
Description:
40μF Film Capacitor 5% Quick Connect 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
C277LCB5400AE0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated AC
    275V