  • C2225C563MDRAC7800
C2225C563MDRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2225C563MDRAC7800
HK JDW NO:
417-C2225C563MDRAC7800
Description:
56nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
C2225C563MDRAC7800
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    5.6mm