  • C2225C183MFRAC7025
C2225C183MFRAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C2225C183MFRAC7025
HK JDW NO:
417-C2225C183MFRAC7025
Description:
18nF Ceramic Capacitor 20% 2225
Step5Bar-code shipping tag
C2225C183MFRAC7025
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.4mm
  • Length
    5.6mm