  • C2220C564K1RACTU
C2220C564K1RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220C564K1RACTU
HK JDW NO:
417-C2220C564K1RACTU
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R 0.56μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220C564K1RACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.1mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm