  • C2220C240DBGACTU
C2220C240DBGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220C240DBGACTU
HK JDW NO:
417-C2220C240DBGACTU
Package:
Datasheet:
C2220C240DBGACTU
Description:
24pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C2220C240DBGACTU
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    2.0833%
  • Negative Tolerance
    2.0833%
  • Height
    1.6mm
  • Length
    5.6mm