  • C2105A.93.01
C2105A.93.01
advertisement
Manufacturer No:
C2105A.93.01
HK JDW NO:
336-C2105A.93.01
Step5Bar-code shipping tag
C2105A.93.01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2105A
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    41/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.141 (3.58mm)
  • Insulation Diameter
    3.5814 mm
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm