  • C2103A.21.19
C2103A.21.19
advertisement
Manufacturer No:
C2103A.21.19
HK JDW NO:
336-C2103A.21.19
Step5Bar-code shipping tag
C2103A.21.19
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2103A
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Violet
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    16/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.112 (2.84mm)
  • Insulation Diameter
    2.8448 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm