  • C2100A.93.04
C2100A.93.04
advertisement
Manufacturer No:
C2100A.93.04
HK JDW NO:
336-C2100A.93.04
Step5Bar-code shipping tag
C2100A.93.04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2100A
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Orange
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    7/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.088 (2.24mm)
  • Insulation Diameter
    2.2352 mm
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm