  • C2028A.21.10
C2028A.21.10
advertisement
Manufacturer No:
C2028A.21.10
HK JDW NO:
336-C2028A.21.10
Step5Bar-code shipping tag
C2028A.21.10
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2028A
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Grey
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.064 (1.63mm)
  • Insulation Diameter
    1.6256 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm