  • C2012X7R2E223KT
C2012X7R2E223KT
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R2E223KT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C2012X7R2E223KT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 10390
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R2E223KT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm