  • C2012X7R1V475K
C2012X7R1V475K
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1V475K
HK JDW NO:
769-C2012X7R1V475K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
4.7μF 35V Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 15309
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1V475K
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm