  • C2012X5R1V225K
C2012X5R1V225K
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1V225K
HK JDW NO:
769-C2012X5R1V225K
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF 35V Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4738
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1V225K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm