  • C2012X5R1H474K
C2012X5R1H474K
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1H474K
HK JDW NO:
769-C2012X5R1H474K
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 7686
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1H474K
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Size Code
    0805
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm