  • C2012X5R1E106M085AC
C2012X5R1E106M085AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1E106M085AC
HK JDW NO:
769-C2012X5R1E106M085AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4237
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1E106M085AC
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm