  • C2012CH2W102K060AA
C2012CH2W102K060AA
advertisement
Manufacturer No:
C2012CH2W102K060AA
HK JDW NO:
769-C2012CH2W102K060AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 1000pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2287
Step5Bar-code shipping tag
C2012CH2W102K060AA
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    762μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Composition
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm