  • C2012C0G1V273K060AC
C2012C0G1V273K060AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012C0G1V273K060AC
HK JDW NO:
769-C2012C0G1V273K060AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
C 0.027μF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12319
Step5Bar-code shipping tag
C2012C0G1V273K060AC
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm