  • C200HW-PA209R
C200HW-PA209R
advertisement
Manufacturer No:
C200HW-PA209R
HK JDW NO:
607-C200HW-PA209R
Package:
100
Datasheet:
Description:
Omron PLC Power Supply C200HW Series, 100120 V ac, 200240 V ac, 26 V, 5 V 9 A 45W
Step5Bar-code shipping tag
C200HW-PA209R
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Mounting Type
    Backplane
  • Package / Case
    100
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Published
    1998
  • Series
    C200HW
  • Feature
    Output Capacity (5VDC, 9A, 45W)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Power Supply Module
  • HTS Code
  • Power Rating
    45W
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC 200V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP30
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Approval Agency
    CE, CSA, Lloyd, NK, UL
  • Output Voltage
    5V
  • Output Current
    9A
  • Output Power
    45W