  • C1825C563K2RAC7800
C1825C563K2RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1825C563K2RAC7800
HK JDW NO:
417-C1825C563K2RAC7800
Description:
56nF Ceramic Capacitor 10% 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825C563K2RAC7800
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm