  • C1825C273J1GAC7800
C1825C273J1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1825C273J1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1825C273J1GAC7800
Description:
27nF Ceramic Capacitor 5% 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825C273J1GAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm