  • C1812C563M1HAC7800
C1812C563M1HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C563M1HAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C563M1HAC7800
Package:
1812
Datasheet:
Description:
56nF Ceramic Capacitor 20% 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C563M1HAC7800
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X8R
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm