  • C1812C102K1GAC7800
C1812C102K1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C102K1GAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1812C102K1GAC7800
Package:
1812
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C102K1GAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm