  • C167CSL40MCAKXQLA2
C167CSL40MCAKXQLA2
advertisement
Manufacturer No:
C167CSL40MCAKXQLA2
HK JDW NO:
699-C167CSL40MCAKXQLA2
Package:
144-BQFP
Description:
ROMless C166 16-Bit Microcontroller C16xx Series 144-BQFP
Quantity:
In Stock : 6042
Step5Bar-code shipping tag
C167CSL40MCAKXQLA2
  • Package / Case
    144-BQFP
  • Supplier Device Package
    P-MQFP-144-8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    111
  • Speed
    40MHz
  • RAM Size
    11K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V