  • C1632C473K8RACTU
C1632C473K8RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1632C473K8RACTU
HK JDW NO:
417-C1632C473K8RACTU
Purchasing and Inquiry
C1632C473K8RACTU Overview
A voltage of 10V is required for the operation of this electrical part.
C1632C473K8RACTU Features
C1632C473K8RACTU Applications
There are a lot of KEMET C1632C473K8RACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C1632C473K8RACTU
    Select All
  • Number of Pins
    1632
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    4
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm