  • C1608X5R1A225K/0.80
C1608X5R1A225K/0.80
advertisement
Manufacturer No:
C1608X5R1A225K/0.80
HK JDW NO:
769-C1608X5R1A225K/0.80
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 7611
Step5Bar-code shipping tag
C1608X5R1A225K/0.80
    Select All
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V