  • C1608C0G1H150KT
C1608C0G1H150KT
advertisement
Manufacturer No:
C1608C0G1H150KT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C1608C0G1H150KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 15516
Step5Bar-code shipping tag
C1608C0G1H150KT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm