  • C1210C272JGRACTU
C1210C272JGRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C272JGRACTU
HK JDW NO:
417-C1210C272JGRACTU
Package:
Datasheet:
C1210C272JGRACTU
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 5% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C1210C272JGRACTU
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm