  • C1206X106K9RAC7800
C1206X106K9RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206X106K9RAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1206X106K9RAC7800
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10% 1206
Quantity:
In Stock : 16677
Step5Bar-code shipping tag
C1206X106K9RAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.3mm