  • C1206J104K4RAC7800
C1206J104K4RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206J104K4RAC7800
HK JDW NO:
417-C1206J104K4RAC7800
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R FO 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206J104K4RAC7800
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FO
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm