  • C1206C471K1GAC7800
C1206C471K1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C471K1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C471K1GAC7800
Package:
1206
Description:
C(SIZE)C(C0G) 470pF Ceramic Capacitor 10% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 4447
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206C471K1GAC7800
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    NP0
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Series
    C(SIZE)C(C0G)
  • Tolerance
    10%