  • C1206C270G1GAC7800
C1206C270G1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C270G1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C270G1GAC7800
Package:
1206
Description:
27pF Ceramic Capacitor 2% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C270G1GAC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm