  • C1206C103K1HAC7800
C1206C103K1HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C103K1HAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C103K1HAC7800
Package:
1206
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C103K1HAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X8R
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm