  • C1206C102JAGECAUTO7210
C1206C102JAGECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C102JAGECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206C102JAGECAUTO7210
Description:
ESD SMD Auto C0G 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C102JAGECAUTO7210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm