  • C114T221K1X5CR
C114T221K1X5CR
advertisement
Manufacturer No:
C114T221K1X5CR
HK JDW NO:
417-C114T221K1X5CR
Purchasing and Inquiry
C114T221K1X5CR Overview
C114T221K1X5CR Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
C114T221K1X5CR Applications
There are a lot of KEMET C114T221K1X5CR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T221K1X5CR
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Diameter
    90μm
  • Length
    4.06mm