  • C1005X7R1H561KT
C1005X7R1H561KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X7R1H561KT
HK JDW NO:
769-C1005X7R1H561KT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
560pF Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 14159
Step5Bar-code shipping tag
C1005X7R1H561KT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1mm